SUGAR
11,00 € with VAT
SUGAR is a fresh milk chocolate. We achieved its lightness and freshness with raspberries and, mint leaves, to which cocoa beans perfectly match. Everyone will definitely enjoy this light treat.
Milk chocolate, candied mint leaves, freeze-dried raspberries, crushed cocoa beans. 33,6%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
LBM007
Category: Big chocolate
Tags: candied mint leaves, crushed cocoa beans, freeze-dried raspberries, Milk chocolate
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2307.8 kJ |
| Energy kcal | 551.3 kcal |
| Fat | 34.9 g |
| Saturated fat | 21.0 g |
| Carbohydrate | 50.5 g |
| of which sugars | 49.3 g |
| Protein | 7.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Additional information
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Cocoa beans, Mint leaves, Raspberries |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
MILKY LOVE
SKU:
LBM008
9,55 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Blueberries, Cranberries, Roasted peanuts |
STRAWBERRY DREAM
SKU:
LBM001
9,70 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Raspberries, Strawberry |
HAPPY RAINBOW
SKU:
LBW005
10,15 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Cranberries, Crushed pistachios, Strawberry |
TASTE ME
SKU:
LBW003
9,80 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Roasted peanuts, Sour cherries |
WHITE DREAM
SKU:
LBW002
10,25 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Pecan nuts, Raspberries |















