TASTE ME
9,80 € with VAT
TASTE ME is a delicious white chocolate with the contrast of roasted peanuts and the sour flavours of blueberries and sour cherries. Guaranteed to be enjoyed by any fan of white chocolates.
White chocolate, freeze-dried cherries, roasted peanuts, freeze-dried blueberries. 33.1%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
LBW003
Category: Big chocolate
Tags: freeze-dried blueberries, freeze-dried cherries, roasted peanuts, White chocolate
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2432.4 kJ |
| Energy kcal | 581.1 kcal |
| Fat | 39.2 g |
| Saturated fat | 23.1 g |
| Carbohydrate | 50.6 g |
| of which sugars | 49.1 g |
| Protein | 6.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Additional information
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Roasted peanuts, Sour cherries |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
MILKY LOVE
SKU:
LBM008
9,55 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Blueberries, Cranberries, Roasted peanuts |
SWEET TEMPTATION
SKU:
LBM004
10,15 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Raspberries, Strawberry |
HAPPY RAINBOW
SKU:
LBW005
10,15 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Cranberries, Crushed pistachios, Strawberry |
SILKY SOUL
SKU:
LBD007
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Strawberry, Sunflower seeds, Walnuts |
RHAPSODY
SKU:
LBD005
9,10 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Apricots, Blackberries, Cranberries, Hazelnuts |

















