MELANCHOLY BLUES
4,90 € with VAT
We have prepared MELANCHOLY BLUES for lovers of fruity chocolates combined with nuts. We spiced it up with tropical undertones by adding coconut chips.
Dark chocolate, coconut chips, pecans, freeze-dried strawberries. 54.5%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
SBD004
Category: Small chocolate
Tags: coconut chips, Dark chocolate, freeze-dried strawberries., pecans
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 65 g
| Energy | 2320.6 kJ |
| Energy kcal | 554.2 kcal |
| Fat | 37.3 g |
| Saturated fat | 21.8 g |
| Carbohydrate | 44.9 g |
| of which sugars | 41.8 g |
| Protein | 5.1 g |
Additional information
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Coconut chips, Pecan nuts, Strawberry |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
COCONUT DREAM
SKU:
SBM005
4,90 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Coconut chips, Pecan nuts, Strawberry |
MILKIE
SKU:
SBM003
5,00 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Crushed pistachios, Roasted peanuts, Sour cherries |
STRAWBERRY DREAM
SKU:
SBM001
5,05 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Raspberries, Strawberry |
HAPPY RAINBOW
SKU:
SBW002
5,15 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Cranberries, Crushed pistachios, Strawberry |
MELANCHOLY BLUES
SKU:
LBD004
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Coconut chips, Pecan nuts, Strawberry |









