RHAPSODY
9,10 € with VAT
RHAPSODY is distinguished with its freshness. Apricots, blackberries and cranberries combined with a unique bitter base are in perfect harmony. Of course, we haven’t forgotten the hazelnuts to give it a little crunch.
Dark chocolate, freeze-dried apricots, freeze-dried blackberries, freeze-dried cranberries, hazelnuts. 54,5%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
LBD005
Category: Big chocolate
Tags: Dark chocolate, freeze-dried apricots, freeze-dried blackberries, freeze-dried cranberries, hazelnuts
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2257.7 kJ |
| Energy kcal | 539.1 kcal |
| Fat | 35.1 g |
| Saturated fat | 20.4 g |
| Carbohydrate | 46.8 g |
| of which sugars | 42.7 g |
| Protein | 5.1 g |
Additional information
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Apricots, Blackberries, Cranberries, Hazelnuts |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
MILKY LOVE
SKU:
LBM008
9,55 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Blueberries, Cranberries, Roasted peanuts |
SILKY SOUL
SKU:
LBD007
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Strawberry, Sunflower seeds, Walnuts |

















