HAPPY RAINBOW
5,15 € with VAT
HAPPY RAINBOW is distinguished by its diversity. Sweet strawberries, sour cranberries and pistachio sprinkles on a delicious white base. It is simply irresistible.
White chocolate, crushed pistachios, freeze-dried cranberries, freeze-dried strawberry pieces. 33,1%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
SBW002
Category: Small chocolate
Tags: crushed pistachios, freeze-dried cranberries, freeze-dried strawberry pieces, White chocolate
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 65 g
| Energy | 2443.3 kJ |
| Energy kcal | 583.5 kcal |
| Fat | 39.3 g |
| Saturated fat | 23.1 g |
| Carbohydrate | 51.5 g |
| of which sugars | 50.1 g |
| Protein | 6.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Additional information
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Cranberries, Crushed pistachios, Strawberry |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
TASTE INFUSION MILK
SKU:
LBMM001
10,45 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Crushed pistachios, Raspberries |
COCONUT DREAM
SKU:
SBM005
4,90 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Coconut chips, Pecan nuts, Strawberry |
MILKY LOVE
SKU:
SBM002
4,90 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Blueberries, Cranberries, Roasted peanuts |
MILKIE
SKU:
LBM003
10,00 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Crushed pistachios, Macadam nuts, Roasted peanuts, Sour cherries |
TASTE ME
SKU:
LBW003
9,80 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Roasted peanuts, Sour cherries |
WHITE DREAM
SKU:
LBW002
10,25 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Pecan nuts, Raspberries |
RHAPSODY
SKU:
LBD005
9,10 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Apricots, Blackberries, Cranberries, Hazelnuts |













