STRAWBERRY DREAM
5,05 € with VAT
STRAWBERRY DREAM is a real dream for all lovers of berries. We have added strawberries, blackberries and even raspberries to the milky base for a rich and fresh taste.
Milk chocolate, freeze-dried strawberries, freeze-dried blackberries, freeze-dried raspberry pieces. 33,6%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
SBM001
Category: Small chocolate
Tags: freeze-dried blackberries, freeze-dried raspberry pieces, freeze-dried strawberries., Milk chocolate
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 65 g
| Energy | 2279.9 kJ |
| Energy kcal | 544.6 kcal |
| Fat | 33.6 g |
| Saturated fat | 20.2 g |
| Carbohydrate | 52.3 g |
| of which sugars | 50.2 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Additional information
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Raspberries, Strawberry |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
SWEET SECRET
SKU:
LBM009
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Hazelnuts, Roasted peanuts, Strawberry |
MILKIE
SKU:
LBM003
10,00 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Crushed pistachios, Macadam nuts, Roasted peanuts, Sour cherries |
HARMONY
SKU:
LBD006
9,55 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Cranberries, Macadam nuts |
RHAPSODY
SKU:
LBD005
9,10 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Apricots, Blackberries, Cranberries, Hazelnuts |














