FANTASY
8,90 € with VAT
We have prepared FANTASY for lovers of fruit chocolates. We chose a combination of strawberries and bananas for it, and for an even greater experience with sweet flavours, we sprinkled it with crunchy roasted peanuts.
Dark chocolate, freeze-dried bananas, freeze-dried strawberry chunks, roasted peanuts. 54,5%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
LBD003
Category: Big chocolate
Tags: Dark chocolate, freeze-dried bananas, freeze-dried strawberry chunks, roasted peanuts
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2273.0 kJ |
| Energy kcal | 543.0 kcal |
| Fat | 35.2 g |
| Saturated fat | 20.5 g |
| Carbohydrate | 46.9 g |
| of which sugars | 43.4 g |
| Protein | 5.5 g |
Additional information
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Banana, Roasted peanuts, Strawberry |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
MILKY LOVE
SKU:
LBM008
9,55 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Blueberries, Cranberries, Roasted peanuts |
SWEET TEMPTATION
SKU:
LBM004
10,15 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Raspberries, Strawberry |
STRAWBERRY DREAM
SKU:
LBM001
9,70 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Raspberries, Strawberry |
TASTE ME
SKU:
LBW003
9,80 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Roasted peanuts, Sour cherries |
CHILI TEMPTATION
SKU:
LBD011-1
9,45 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Cashew nuts, Chilli threads, Roasted peanuts |
HARMONY
SKU:
LBD006
9,55 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Cranberries, Macadam nuts |














