SILKY SOUL
8,90 € with VAT
SILKY SOUL a nutty combo infatuated with small pieces of strawberries on a bitter base. In addition to classic nuts such as walnuts or cashews, we’ve added sunflower seeds for an even more exceptional nutty flavour, sweetened with small pieces of strawberries.
Dark chocolate, walnuts, cashews, freeze-dried strawberry chunks, sunflower seeds. 54,5%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
LBD007
Category: Big chocolate
Tags: cashews, Dark chocolate, freeze-dried strawberry chunks, sunflower seeds, walnuts
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2304.9 kJ |
| Energy kcal | 550.7 kcal |
| Fat | 36.7 g |
| Saturated fat | 20.7 g |
| Carbohydrate | 45.0 g |
| of which sugars | 41.3 g |
| Protein | 5.7 g |
Additional information
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Strawberry, Sunflower seeds, Walnuts |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
MILKY LOVE
SKU:
LBM008
9,55 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Blueberries, Cranberries, Roasted peanuts |
MILKIE
SKU:
LBM003
10,00 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Crushed pistachios, Macadam nuts, Roasted peanuts, Sour cherries |
WHITE SURPRISE
SKU:
LBW004
9,35 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Almonds, Apricots, Cashew nuts, Cocoa beans |
SYMPHONY
SKU:
LBD008
10,70 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cocoa beans, Mint leaves, Raspberries |





















