MEADOW
5,20 € with VAT
MEADOW is definitely a romantic chocolate characterised by bitterness. We have added cherries for a subtle acidity and cocoa beans. Thanks to its romantic appearance, it is also perfect as a gift that will impress any sweet lover.
Dark chocolate, candied rose, freeze-dried sour cherries, crushed cocoa beans. 54,5%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
SBD003
Category: Small chocolate
Tags: candied rose, crushed cocoa beans, Dark chocolate, freeze-dried sour cherries
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 65 g
| Energy | 2271.8 kJ |
| Energy kcal | 542.7 kcal |
| Fat | 35.2 g |
| Saturated fats | 21.1 g |
| Carbohydrate | 46.8 g |
| of which sugars | 43.1 g |
| Protein | 5.1 g |
Additional information
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cocoa beans, Rose, Sour cherries |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
MILKY LOVE
SKU:
SBM002
4,90 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Blueberries, Cranberries, Roasted peanuts |
MILKIE
SKU:
SBM003
5,00 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Crushed pistachios, Roasted peanuts, Sour cherries |
STRAWBERRY DREAM
SKU:
SBM001
5,05 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Raspberries, Strawberry |
SYMPHONY
SKU:
LBD008
10,70 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cocoa beans, Mint leaves, Raspberries |













