WHITE DREAM
10,25 € with VAT
WHITE DREAM is a delicious white chocolate that we have combined with the fresh taste of blackberries and raspberries. We complemented it with pecans, which are characterized by their sweet and slightly buttery taste.
White chocolate, freeze-dried raspberries, freeze-dried blackberries, pecans. 33,1%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
LBW002
Category: Big chocolate
Tags: freeze-dried blackberries, freeze-dried raspberries, pecans, White chocolate
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2431.8 kJ |
| Energy kcal | 580.8 kcal |
| Fat | 39.8 g |
| Saturated fat | 23.0 g |
| Carbohydrate | 49.5 g |
| of which sugars | 48.3 g |
| Protein | 6.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Additional information
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Pecan nuts, Raspberries |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
HAPPY RAINBOW
SKU:
LBW005
10,15 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Cranberries, Crushed pistachios, Strawberry |
WHITE SURPRISE
SKU:
LBW004
9,35 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Almonds, Apricots, Cashew nuts, Cocoa beans |
TASTE ME
SKU:
LBW003
9,80 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Roasted peanuts, Sour cherries |
SYMPHONY
SKU:
LBD008
10,70 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cocoa beans, Mint leaves, Raspberries |
SILKY SOUL
SKU:
LBD007
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Strawberry, Sunflower seeds, Walnuts |

















