CHILI TEMPTATION
9,45 € with VAT
CHILI TEMPTATION, as the name suggests, is a dark chocolate with a chilli flavour. Combined with cranberries, cashew nuts and hazelnuts, we have created a harmonious yet extremely interesting flavour that no chocolate lover should miss.
Dark chocolate, cashew nuts, roasted peanuts, freeze-dried blueberries, chilli fibre. 54,5%.
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
SKU:
LBD011-1
Category: Big chocolate
Tags: chili rost, Étcsokoládé, fagyasztva szárított áfonya, kesudió, pörkölt földimogyoró
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2259.4 kJ |
| Energy kcal | 539.1 kcal |
| Fat | 35.3 g |
| Saturated fat | 20.5 g |
| Carbohydrate | 46.1 g |
| of which sugars | 42.4 g |
| Protein | 5.7 g |
Additional information
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Cashew nuts, Chilli threads, Roasted peanuts |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
SWEET SECRET
SKU:
LBM009
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Hazelnuts, Roasted peanuts, Strawberry |
HAPPY RAINBOW
SKU:
LBW005
10,15 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Cranberries, Crushed pistachios, Strawberry |
TASTE ME
SKU:
LBW003
9,80 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Roasted peanuts, Sour cherries |
SILKY SOUL
SKU:
LBD007
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Strawberry, Sunflower seeds, Walnuts |

















