RED BOMB
9,90 € with VAT
RED BOMB is one of our basic chocolates without sprinkles. It is a white chocolate that we have flavoured with raspberry, which gives it its characteristic raspberry colour.
White chocolate, freeze-dried raspberries. 33,1%
Add 30,00 € to cart and get free shipping!
Description
The product may contain milk, traces of nuts and peanuts.
Weight: 130 g
| Energy | 2436.2 kJ |
| Energy kcal | 581.5 kcal |
| Fat | 39.3 g |
| Saturated fat | 23.5 g |
| Carbohydrate | 51.7 g |
| of which sugars | 47.4 g |
| Protein | 6.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Additional information
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Raspberries |
Shipping & Delivery
Decor for chocolates
Related products
SWEET SECRET
SKU:
LBM009
8,90 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Hazelnuts, Roasted peanuts, Strawberry |
SWEET TEMPTATION
SKU:
LBM004
10,15 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Cashew nuts, Raspberries, Strawberry |
STRAWBERRY DREAM
SKU:
LBM001
9,70 € with VAT
| Chocolate type | Milk |
|---|---|
| Flavour | Blackberries, Raspberries, Strawberry |
TASTE ME
SKU:
LBW003
9,80 € with VAT
| Chocolate type | White |
|---|---|
| Flavour | Blueberries, Roasted peanuts, Sour cherries |
RHAPSODY
SKU:
LBD005
9,10 € with VAT
| Chocolate type | Dark |
|---|---|
| Flavour | Apricots, Blackberries, Cranberries, Hazelnuts |












