Belgická čokoláda je bezpochyby jednou z najlepších čokolád na svete. Vyznačuje sa nie len svojou bohatou a jemnou chuťou, ale aj so svojou kvalitou a bohatou tradíciou. Ak hľadáte skutočne výnimočnú pochúťku tak to je jedine belgická čokoláda.

Korene belgickej čokolády siahajú až do 18. storočia kedy sa objavila spočiatku len v tekutej podobe. Mala horkú chuť a ochucovala sa korením. Ľudia verili, že tento nápoj dokázal dať užívateľovi dávku sily a odvahy. Z tohto dôvodu sa podávala najmä mužom na vojne. Neskôr nápoj začali ochucovať vanilkou a trstinovým cukrom. Ľudia pociťovali po čokoláde príjemné stavy a preto začali tento nápoj využívať aj vo farmaceutike ako liek. Liečili ním hlavne bolesti hlavy a depresiu.

Belgická čokoláda

V dnešnej dobe sa stretávame s čokoládu už úplne všade a to v rôznych formách, tvaroch a príchutiach. Napriek tomu dodnes jedna z nich vyniká a to je práve belgická čokoláda. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa považuje za špičkovú, je fakt, že Belgicko disponuje s najkvalitnejším kakaom na svete. Toto kvalitné kakao sa spracováva v tradičných belgických čokoládovniach, ktoré majú dlhoročnú tradíciu. Vďaka tomu môžete mať istotu, že si pochutnáte na skutočne výnimočnej pochúťke.

Pokiaľ ste doteraz ešte stále neochutnali belgickú čokoládu, tak vám ju vrelo odporúčame. Jednoznačne si ju zamilujete, presne tak ako aj my. V našom širokom sortimente si isto nájdete sladkú pochúťku podľa vlastnej chuti vďaka našej bohatej kombinácii príchutí a posypov.

Môžete si vybrať spomedzi mliečnehobieleho či horkého základu belgických čokolád, alebo ak hľadáte niečo výnimočnejšie, tak vám odporúčame našu RED BOMB s malinovým základom alebo LEVANDI s levanduľovým základom. Na to svoje si zaručene prídu aj milovníci ovocia, orieškov ale aj tí ozajstní gurmáni. Medzi našimi rôznorodými posypmi nájdete mnoho druhov orieškov, lyofilizovaného ovocia či kandizované kvety. Lahodná symfónia chutí s estetickým vzhľadom. Jednoducho dokonalosť.